Guinness Storehouse

145

Guinness Storehouse je turistická atrakce v pivovaru St. James’s Gate v irském Dublinu. Od svého otevření v roce 2000 ji navštívilo přes dvacet milionů návštěvníků.

Skladiště se rozkládá na sedmi podlažích a obklopuje prosklené atrium ve tvaru půllitru Guinnesse. V přízemí jsou představeny čtyři ingredience piva (voda, ječmen, chmel a kvasnice) a zakladatel pivovaru Arthur Guinness. V dalších patrech je vyzdobena historie reklamy na Guinness a je zde interaktivní výstava o zodpovědném pití. V sedmém patře se nachází Gravity Bar s výhledem na Dublin, kde si návštěvníci mohou vypít pintu Guinnesse v ceně vstupného.

Historie

Vchod do skladiště

Budova, ve které se skladiště nachází, byla postavena v roce 1902 jako kvaska pivovaru Svatojakubská brána (do varu se přidávají kvasnice). Byla navržena ve stylu Chicagské školy architektury a byla první vícepodlažní budovou s ocelovou konstrukcí, která byla v Irsku postavena. Budova sloužila nepřetržitě jako spilka pivovaru až do jeho uzavření v roce 1988, kdy byla dokončena nová spilka v blízkosti řeky Liffey.

V roce 1997 bylo rozhodnuto o přestavbě budovy na Guinness Store, která nahradila Guinness Hop Store jako návštěvnické centrum pivovaru. Přepracování budovy provedla britská projekční firma Imagination ve spolupráci s dublinskou architektonickou firmou RKD a skladiště bylo otevřeno pro veřejnost 2. prosince 2000. V letech 2006-08 bylo vybudováno nové křídlo a 2,5 milionu eur bylo investováno do multimediální instalace s živou technologií demonstrující moderní proces vaření piva Guinness, kterou navrhl londýnský specialista na design muzeí Event Communications.

V květnu 2011 navštívili skladiště královna Alžběta II. a princ Philip v rámci státní návštěvy Irska.

Atrakce pro návštěvníky

Guinness Storehouse vysvětluje historii piva. Příběh je vyprávěn prostřednictvím různých interaktivních výstavních prostor, včetně ingrediencí, pivovarnictví, dopravy, bednářství, reklamy a sponzoringu.

Skladiště se rozkládá na sedmi podlažích a obklopuje prosklené atrium ve tvaru půllitru Guinnesse. V přízemí jsou představeny čtyři ingredience piva (voda, ječmen, chmel a kvasnice) a zakladatel pivovaru Arthur Guinness. V dalších patrech je vyzdobena historie reklamy na Guinness a je zde interaktivní výstava o zodpovědném pití.

Na úpatí atria se nachází kopie nájemní smlouvy na 9 000 let podepsané Arthurem Guinnessem na místě pivovaru. V baru Perfect Pint si návštěvníci mohou načepovat vlastní půllitr Guinnesse a dokonce si nechat vytisknout selfie na půllitr. 1 Pivovarský bar v pátém patře nabízí irskou kuchyni a Guinness se používá jak při vaření, tak jako příloha k jídlu. V sedmém patře se nachází Gravity Bar s výhledem na Dublin, kde si návštěvníci mohou vypít pintu Guinnesse v ceně vstupného.

Nedaleko se nachází experimentální výčep Guinness Open Gate, který představuje malosériové pivní výtvory z pivovaru Guinness.

Součástí skladiště je také Guinnessův archiv, který obsahuje záznamy a artefakty sahající až do roku 1759.

 

 

 

Rezervace vstupenek: Guinness Storehouse: Vstupenka na prohlídku | GetYourGuide (Získej průvodce)

Scroll to Top